KİRALIK ASANSÖR SORU & CEVAP

  • Çalışma Ortamında Elektrik Enerjisi Olması Şart Mı?

Mobil Asansör Sistemimiz çalışma ortamında herhangi bir elektrik enerjisine ihtiyaç duymaz. Hidrolik yağ basıncı mantığı ile çalışmakta olup, bu yağ basıncını sistemin kendi  bünyesindeki benzinle çalışan yatay milli motor sayesinde kazanmaktadır.

  • En Fazla Kaç Kilogram Yük Taşıyabilir?

300 Kilogram taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Bu kaldırma kapasitesi, kurulum yeri ile mobil asansör arasındaki mesafeye göre değişmektedir.

  • Ne kadar süre de kullanıma hazır hale gelir?

Asansör sistemi çalışma adresine geldikten sonra en fazla 15 dakika içinde kurulup hizmet vermeye hazır hale gelir.

  • Bu hizmeti kaç kişilik personel ile sunmaktasınız?

Mobil asansör sisteminin adresinize gelip kurulup çalışmaya hazır hale gelebilmesi için 1 operatörümüz yeterli olur. Bütün hizmet süresince operatörümüz asansörün çalışması ile ilgili desteği sağlamaktadır. Taşıyıcı platformun yukarı ve aşağı hareketlerini yaptırır, ancak platforma eşya yükleme yada boşaltma yapmaz.

  • Kiralık Asansör talebimi ne kadar zaman önce bildirmem gerekli?

Bu hizmetten faydalanmak için bir yada iki saat öncesinden talebinizi telefonla belirtmeniz yeterlidir. Ancak zaman konusunda sorunsuz bir organizasyon hazırlığı yapıyorsanız En az 1 gün önceden talebinizi bildirmeniz herhangi bir gecikme yaşanmasını engelleyecektir.

  • Aldığım hizmetin aksamaya uğramaması için ne yapabilirim?

Mobil Asansörün çalışmasını istediğiniz balkon yada pencere altının boş olması son derece önemli bir husustur. İş aksaklıkları yönünden en sık karşılaştığımız problemlerden bir tanesi, sahibi bilinmeyen park halindeki bir araçlardır ve  uzun süreler boyunca çalışma süresinde aksamalara sebep olur.

  • Küçük Bir Nakliyat Aracı ile 2 yada 3 seferde eşyalarımı taşımak istiyorum. Kiralık Asansör sistemini ne zaman istemem gerekir?

Yerden eve çıkarılacak olan taşınmalarda son seferi yaptığınızda mobil asansör sistemini çağırmalısınız. Bütün eşyalarınızı asansörün çalışacağı yere getirdiğinizde hem ortamda çalışan personel sayısından, hem de mobil asansörün işgal edilme süresinden azami ölçüde kara geçersiniz.

  • Mobil Asansörün Taşıyıcı platformunun üzerine çıkarak yüksekteki herhangi bir işimi yapabilir miyim?

Mobil Asansör Sistemi eşya taşımak için tasarlanmış olduğundan, insan taşımaya uygun değildir. Kaldırma kuvveti ne kadar yeterli  olursa olsun, can ve iş güvenliği açısından uygun olmadığından insan taşıması yapmamaktayız.

  • Kiralık Asansör hizmetinden kimler faydalanabilir?

37 Metre yüksekliğe ve 300 Kilogram ağırlığa kadar her hangi bir eşyayı taşımak isteyen tüm herkes faydalanabilir. Mobilya, Cam, Muhtelif ev eşyaları, Fayans, Seramik, Çuvallı Malzeme, Çatı malzemesi  v.b. eşyaları yada malzemeleri taşımak isteyen tüm herkesin hizmetindedir